Buharlı petek temizliği yapan makine kullanarak petekin üst kısmında bulunan kapağın içine yerleşmiş ve temizlenmesi son derece zor olan bölgeleri yeni gibi hijyenik hale getiriyoruz. Petek her ısındığında petek içindeki tezgahta toz yumakları oluşur ve sıcak hava ile birlikte daha yüksek bölgelere ulaşmaktadır. Bez bile temizleme yapsanız bile hepsini alamazsınız ve özellikle solunum yolu hastalıklarına yol açabilir. Petek kalorifer tesisatı iç temizliği kuru buhar makinesi ile yapılırken üst taraftaki ızgaraya makinanın buhar püskürtücü başlığını tutarak kirin o bölgeden uzaklaşmasını sağlıyor ve etrafı kirletmemesi açısından peteklerin altına bez yerleştirerek kirleri tamamen tesisattan alıyoruz.

Buharlı petek temizleme makinesinin peteğe zararı var mıdır? Petek toz temizliği yapılırken kullandığımız makinenin oluşturduğu buhar gücünün peteği eritecek, aşındıracak türde bir özelliği olmadığı gibi yalnızca petek ızgarasında yer alan toz zerreciklerinin hareketi sağlar ve bu pislikleri de tamamen ekiplerimiz alarak hanenizde rahat bir nefes almanız için mükemmel sonuçlar üretmekteyiz.

Petek İçindeki Tozları Temizleyen Buhar Makinesi

Peteğin iç kısmına yapışmış olan kirler ve tozlar, yumuşamadan sökülmez. Bunları yumuşatmak ve kirlerin sökülmesini sağlamak için en etkili yol; basınçlı buhar ile petek içindeki tozları temizleyen buhar makinesi olacaktır. Bu iş için özel olarak tasarlanmış temizlik makinesi sayesinde, buhar üfleme yöntemi ile kirler sıcaktan dolayı yumuşar ve kompresör, hava basıncı gibi üfleyerek kirlerin sökülmesini sağlar. Burada yıkamanın buharla yapılmasındaki amaç, etrafın su olmamasıdır. Herhangi bir su basıncı ile çalışan makine ile yıkama yapılmaya çalışılırsa, hem yeteri kadar temiz olmaz hemde etraf su olur her yer ıslanır. Buharlı basınç makinesi ile temizlik esnasında ortaya çok az bir su çıkar. Bu da peteğin altına konulan beze gelir. Hiç bir yer kirlenmeden ve ıslanmadan petekleriniz ilk günkü gibi temiz olur. Kalorifer petekleri değişik malzeme ve modellerde olur ve hepsinin toz temizliği değişik şekilde yapılır.

Buharlı Petek Temizliği Yaptırmanın Faydaları

  •  Buharlı petek temizleme makinesi ulaşamadığınız tüm noktalara kolayca ulaşarak, uzun süredir bekleyen kiri ve pası ortadan kaldırır.
  • Buharlı petek temizliği yaptırmak, kimyasal kullanılmadığı için çok daha doğal bir yöntem olmasının yanı sıra, kimyasalın ortaya çıkaracağı zararlardan da korunmuş olursunuz.
  • Buharlı temizleme makinesi büyük enerji harcayarak yaptığınız temizliği kısa sürede yaparak zamandan ve efordan tasarruf etmenizi sağlar.