Döküm petek temizliği ile uzun ömürlü yüksek ısınma performansı sağlayan petekler ile ısının. Günümüzde bu petek cinsi çok kullanılmasa da ısıyı fazla tutan, geç soğuyan, kanalları geniş olan petektir. Bu petek cinsi uzun ömürlü, dayanıklı olup kanallar geniş olduğundan tıkanıklık sorunu geç oluşan petek çeşitleri arasındadır.

Petek temizlik servisine periyodik olarak bakımı yaptırılmayan peteklerin temizliği daha fazla zaman almaktadır. Bakıldığı zaman eskiye oranla bireylerin petek temizliğine olan talepleri artmıştır. Petek Temizleme sağladığı artılar görülünce periyodik olarak bu hizmet daha yoğun alınmaya başlamıştır. Döküm petek temizliği yapılırken cihazın basınç gücü yeterli olmalıdır. Normal peteklerde yapılan temizlikten farklı olarak fazlaca sirkülasyon yaptırılmalı gerekli vakit ayrılmalıdır. Döküm petek mi panel radyatör petek mi ? Bu bir seçim tercih meselesidir diyebiliriz.

Döküm Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

  • Kalorifer peteğin iç temizliği, tesisat temizliği ve döküm petek temizliği  petekler sökülmeden cihaz ve ilaçla yapılır.
  • Yerlerinden sökülmeden sadece petek temizleme makinesinin tesisata bağlanması ile işlem yapılır.  Kimyasalın kalorifer tesisatında dolaştırılması sayesinde petek tıkanıklıkları açılmış olur.
  • Doğalgaz döküm petek temizliğikalorifer tesisat temizliği, panel petek temizliği cihaz ve ilaç olmadan temizlenmemelidir.
  • Tesisatçılar, döküm petek temizliği için petek temizleme makinesi ve petek temizleme kimyasalı kullanır. Bu uygulama hakkıyla yapıldığından beri,  kış aylarında ısınamıyorum diyenler azalmıştır.

Bu yöntemle çok kolay şekilde temizlenen petekler evinizi daha kolay ısıtmaya başlar. Oldukça zahmetsiz bir uygulama olduğundan, kış başında kombi bakımı sırasında peteklerde temizlenebilir.

Döküm Petek Temizleme Servisi

Bizi arayan müşteriye konu ile ilgili detaylı bilgi verilir. Vatandaşa telefonda bilgi verildiğinde temizliğin kendilerine yanlış anlatıldığını ifade etmişlerdir. Adrese gidip temizliğe başladığımızda ise, daha önce peteklerin, kalorifer tesisatının temizliğini yaptırdıklarını öğreniyoruz. Bu uygulama için gelenlerin suyu boşalttığını ve yeni su ilave edilerek temizlik tamamdır denildiğini öğreniyoruz. Oysa müşteri bizdeki cihazın ve kimyasalın petek temizliğinde kullanıldığını görünce daha önce döküm petek temizliğinin yapılmadığına kanaat getiriyor.

Bu yöntemle atıklar kireç kalıntıları bile tesisattan temizlendiğinden, peteklerden yüksek verim alırsınız. Kışı sıcak geçirir, ummadığınız zamanda sorun yaşamaya engel olursunuz. İstanbul tüm semtlerde ve ilçelerde yıl genelinde aktif şekilde sizlere Petek Temizleme hizmeti vermekteyiz. Hem uygun Petek temizleme fiyatları hemde kaliteli hizmeti ile sizlerde firmamız hizmetlerinden faydalanın