Blog Detayı

Kombi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kombi seçerken dikkat edilecek hususlar arasında kombi kullanacağınız alanın metrekaresi, izolasyonu ve evin ya da ofisin bulunduğu yön yer alıyor. Bu unsurlar ışığında kombi kapasitesini bulup size en uygun kombiyi seçebiliyorsunuz.

Kapasite: Kombiler kapasitelerine göre 20.000 kcal/h, 26.000 kcal/h ve 30.000 kcal/h olarak ayrılıyor. Bu sınıflandırmanın yanı sıra kombi markalarının sunduğu ara kapasiteler de bulunuyor. Kombinin sunduğu bu kapasiteler, almak istediğiniz kombinin evi ya da ofisi ısıtmada yeterli kuvvete sahip olup olmadığını belirtiyor. Bu sayede alanın ihtiyacından fazla kapasiteli kombi seçmiyor ve enerji tüketimini artırmamış oluyorsunuz. Kombiyi kullanacağınız alanın metrekaresine göre alabileceğiniz kombi kapasiteleri aşağıdaki şekilde sınıflandırılıyor.

  • 160 metrekareye kadar: 20.000 kcal/h
  • 200 metrekareye kadar: 26.000 kcal/h
  • 200 metrekare ve üzeri: 30.000 kcal/h

Bu faktörlerin yanı sıra, seçeceğiniz kombinin servis gibi satış sonrası hizmetleri konusunda başarılı olmasına da dikkat etmeniz gerekiyor. Eviniz en üst ya da en alt kattaysa, kuzeye bakıyorsa ya da izolasyonsuzsa kombi kapasitesine ek olarak bir danışmandan da yardım almanız gerekebilir.

Sosyal Medyada Paylaş:

Etiketler: Kombi,

Yorumlar
Yorum Yap


Whatsapp İletişim