Yaşam alanlarımızda yıllarca kullanılan kombinemizin ve peteklerinin Kombi Ve Petek Bakımı na ihtiyaç vardır. Yılda bir kere yapılması gereken bu bakım çok ciddiye alınmayıp geçiştirilsede kış aylarına girerken ısınmanızı etkili bir şekilde fark ettirmek adına mutlaka yapılması gereken bir husus olmalıdır. Bakımı yapılmayan kombinizin ve peteklerinizin verimi düşer ve ömürleride kısalır.Verimi düşen kombi daha fazla doğalgaz tüketir ve evinizi daha az ısıtır. Bunlar da size soğuk algınlığı ve kabarık doğalgaz faturaları olarak geri döner.Uzun sure çalıştırılmayan kombi ve petek çalıştırılmadan önce ne olursa olsun bakımının yapılması ve parçaların görevlerini yerine getirdiğinden emin olunması gerekir.

Kombi bakımını yapmış oldurdığınız takdirde eski kombinizin verimi artar. yeni kombinizin de ömrü uzar. Kombi ve peteklerinizdeki arızalar kış mevsiminin en soğuk dönemlerinde doğalgaz faturanıza yansımaz. Bakımı yapmış oldurılan kombiler devamlı arızalanmıyacağı için size beklenmedik masraf çıkarmazlar. Sonuç olarak daha azca doğalgaz faturası ödeyerek daha çok ısınırsınız.

Kombi Ve Petek Arızalarını Nasıl Anlarız

Kombi ve tesisatlarınızla ilgili arıza yaşıyor olabilirsiniz bu arızaları nasıl anlarsınız bir kaç örnekle yardımcı olalım. Daha önce bu tür tecrübeleriniz yoksa müdahale etmeden bize veya kombinizin yetkili servisine danışınız. Kombi Ve Petek Temizleme işlerinde her türlü ihtiyacınız için bizden yardım isteyebilirsiniz.

  1. Kombi arızası kombi su basıncının azaldığı noktada oluşur. Kalorifer devre suyu bitmiş veya eksilmiş olabilir.
  2. Kombi sigortası atmış veya kapanmış olabilir.
  3. kombinin girişinde bulunan gaz vanası kapalı olabilir.
  4. kombiniz pilotlu ise pilot alevi yanmıyor olabilir.
  5. Bu işlemleri yapmaya çalıştınız ama halen başarılı olamadıysanız yapmanız gereken kombinizin yetkili servisini çağırmak olmalıdır.

Petek arızaları belirtileri ise;

  1. Peteklerin üst tarafı ısınıyor ama alt tarafı ısınmıyor olabilir.
  2. Radyatörde sızıntı veya kirli su bulunabilir.
  3. Radyatörde soğuk noktalar olabilir.
  4. Kombiniz yanıyor ama peteklerde ısı gelmiyor
  5. peteklerde hava kalmış olabilir.

Garantili Kombi Ve Petek Bakımı

Petek temizleme ve kombi bakımı uzman kadromuz tarafından garantili olarak yapılmaktadır. %100 Müşteri memnuniyeti ile Çalışmaktayız. Gerek olduğu halde temizlik yapılmadıysa, bu durumda kalorifer petekleriniz paslanarak çürüyebilir ve bu durum kaloriferlerin sökülmesine ve kaloriferlerin değiştirilmesine neden olabilir. Bu, petek temizleme işleminden çok daha zor ve de maliyetli bir işlemdir. Ayrıca eviniz bir inşaat alanı haline dönüşür ve çok daha zorluk çekersiniz. Bu gibi zorluklarla karşılaşmamak için petek temizliğini zamanında yaptırmanız faydalı olacaktır. Sizde kombinizde ve peteklerinizde sorunlar olduğunu düşünüyor ama müdahale etmek istemiyorsanız kombipetektemizleme.net sizlere uzun ömürlü ve garantili hizmet anlayışıyla çalışmaya devam ediyor.