Bu seçenek için bir tesisatçıdan profesyonel yardım almanız gerekir. Makinalı Petek Temizleme tesisat sistemine bağlanacak makineler sayesinde petek temizliği sorunsuz bir şekilde yapılacaktır. Firmamız konusunda deneyimli uzman personeli ile İstanbulun bütün ilçelerine hizmet sağlamaktadır. İşlemimiz tam profesyonel olduğundan asla etraf kirlenmeyecektir. Petekleriniz temizlendikten sonra hem ısınacak, hemde doğalgaz faturalarına düşük bedeller ödeyeceksiniz. Bu seçenek size profesyonel bir olanak sağladığı için, sizin petekleri sökmenize gerek kalmayacaktır. Petek temizlği siziniçin biraz maliyetli olsada, peteklerin çamurunu içeriden temizler ve etrafa herhangi bir kirlilik saçmaz.

Personel evinize gelerek tüm peteklerinizi ve kombinizin dönüş vanasını kapalı konuma getirerek, tek noktadan makine sistemini bağlayacaktır. Tüm petekler ayrı gruplar halinde temizlenir ve içerisinde ki petek çamuru dışarı akıtılırak, su tamamen saf halini alana kadar bu temizlik işlemini uygulanır. Temizlik süresi 1 ila 2 saat arasında sürebilir.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Düzenli olarak 2 yılda bir yapılacak petek bakımı kombi tesisatınız için yeterlidir. Evinizde bulunan kalorifer petekleri eskisi kadar performanslı bir şekilde yanmadığında aşağıda yazılı şikâyetleri yaşıyorsanız tesisat borularında ve radyatörlerde tıkanma var demektir. Peteklerin az ısınma sebeplerinin %85`i kullanıcıların her yıl kombi bakımı yaptırırken petek ve tesisat temizliği yaptırmadıklarından kaynaklanır.Hem tasarruf hemde kışın soğuklarında verimli ısınız olsun isterseniz bakım ve onarım işlemini ertelememenizi öneririz. Yeni tesisatların petek iç yüzeyleri havayla temas halinde olduğundan herhangi bir koruyucu maddeyle kaplanmamış ise alüminyumlar alüminyum oksit, demirler demir oksit, bakır malzemelerde ise bakır oksit oluşacaktır.

Büyük depolarda bekleyen henüz tesisata bağlanmamış petekler, kombiler havayla temas halinde olduğu için oksitlenme daha malzeme size ulaşmadan başlayacaktır. Dolasıyla ısıtma sistemini kurulum aşamasından itibaren korumaya başlamak en doğru işlemdir.

Petek Temizlemde Makinasının Önemi

Petek bakımı için tasarlanmamış makinelerin içerisine kimyasal atılarak yapılan petek bakımlarında kirecin çözüldüğünü görmek neredeyse imkânsızdır. Temizlik için üretilen çeşitli makinelerin amacına uygun bir şekilde kullanılması gerekir. Şunu unutmayın ki; basınç değerleri yüksek olan makinelere tesisat bağlantısı kesinlikle yapılmaz. Kombi petek temizleme firmamız uzaman ekip ve deneyimli personelleri ile garantili ve kaliteli hizmetiyle haftanın 7 günü sizlerle.