Günümüz şartlarında en yaygın ısınma sistemi olarak kullanılan kalorifer sistemleri; kullanıldığı yıllar içerisinde belli deformanslara uğrayarak ilk günki performansını yitirerek verimini her geçen gün yitirmektedir. Petek Temizleme Bilgileri bu nedenle son derece gerekli ve önemlidir. İlk gün ki performansı yakalanmasa da bazı bakım işlemleriyle gerileyen performansı daha üst seviyelere çıkarabilmek elimizde. Bunlardan biri petek temizleme.

Düzenli Petek temizliği yaptırın

Her sene düzenli yaptırılması önerilen, düşük maliyetli ve zahmetsiz olarak yeni teknoloji ekipmanlarla uzman kişilerce yaptırıldığında ısı sirkülasyonunu daha verimli hale getirirken yakıt tüketiminde hatrı sayılır oranlarda tasarruf sağlamaktadır. Petek Temizleme Bilgileri için belirli detaylarda sizlere sürekli yardımcı olacağız. Sitemizi takip ederek gerekli temizlikle ilgili ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kalorifer Petek temizliği

Özel kimyasal malzemeler ve son teknoloji makinalar aracılığıyla; eskiden olanın aksine daha kısa sürede ve daha az iş gücü ile petek temizliği işlemleri sorunsuz gerçekleştirilmektedir. Bilgi birikimi ve deneyimin önemli olduğu petek temizleme işlemlerinde kimyasal malzemelerin işlem sonrasında radyatör ve boruların içerisinden arıtılıp ısınma sisteminde oluşabilecek bir hasarın önüne geçilmesi çok önemli bir detaydır. Bu nedenle petek temizliği uzman bir kuruluş tarafından yapıldığı takdirde kireçlenme ile borularda oluşan daralmalar, radyatör içinde biriken kirli su temizlenerek ısı dolaşımına engel olan bu gibi faktörler ortadan kaldırılır.

Yüksek Isı İçin Petek temizleme Gereklidir

Petek temizleme yaptırıldığı ilk günden itibaren ısınma esnasında alınan verimi hissetmemiz mümkündür. Isı seviyesinde %30 gibi oranlarda artış sağlanırken, yakıt tüketiminde aynı yüzde miktarlarında ters orantı sağlanmaktadır. Uzun ömürlü ve daha verimli bir ısınma sistemi kullanabilmek için petek temizliğine dikkat edilmesi gerekirken, petek temizleme işlemi sonrası tavsiye edilen bakım önerilerine de uyulduğunda daha sağlıklı sonuçlar alabilmek mümkündür.

KaydetKaydet