Petek Temizliği, Bizim zanaatkarlar pedleri temizlemek için özel çözümler ve petek temizleme makineleri ile çok dikkatli ve titiz çalışma. Isıtma yastığı soğuksa ne olur? Soğutma, kayacın dibinin birikmesinden kaynaklanan petekte sık görülen bir olaydır. Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi, siyah olarak gösterilen kir, suyun girişini pete’nin alt kısmına engeller, böylece parça ısınmaz. Bal peteği bağlantılarının ikisi de daha düşükse, bu problemden daha azını yaşayacağız. Kurulumu temizlersek bu problem çözülür. Isıtıcının soğutucusu, üst kısım soğuk olduğu kadar soğuktur. Peteklerde üstün soğutma bu kısımda kalan havaya bağlıdır. Havadaki alanlarda bırakıldığında resmin mavi alanlarında ısınma olmaz.

Petek Temizliği

Petek Temizliği, Üst hava giriş musluğundan boşaltıldığında yanmaya başlayacaktır. Türkiye’de neredeyse tüm sistemde doğal gaz kullanılmaktadır. Genel olarak, ısıtma sisteminde kullandığımız doğal gaz peletleri, ısıtma tesisatı, kireç birikintileri, tortular, zaman içinde borularda biriken çamurlu maddelerdeki tıkanıklıklara neden olarak aşırı ısınmayı önlemeye yardımcı olabilir. Isıtma sistemini, ilk olarak fırlatılan ve kademeli olarak yayılan patentli petek ile temizleyebilirsiniz. Daha önce, çoğu insan kömür ocağı kullandı ve sürekli temizlik problemiyle boğuşuyorlardı. Doğal gaz sistemine geçiş yaptığımdan bu yana çok uzun bir zaman geçti, ancak kömür ocağı tesisatı temizliği ve temizliği kömür sobası gibi olmasa da yapılmalıdır.

Petek Temizleme

Petek Temizliği, Bir süre sonra, sizden habersiz radyatörlerde biriken çamur, çamurlu maddeler, bakteriler ve benzeri kirler, petek yapısını ve boruları tıkayarak ısı döngüsünü engelleyecektir. Eğer kombinasyonu çok yükseğe ayarlarsanız, ısıtma sisteminde bakım yapmadıkça evinizin sıcaklığını ayarlayamazsınız. Değişen tek faktör yüksek gelen faturalardır. Isıtma sisteminizi eldivenlerin bulunduğu yerden ayırmadan özel kimyasal çözeltisi ve radyatör temizleme makinesi ile kazan çalışma seviyesine yükseltilir. Ustalar bal peteğini temizlediğinden, evde tekrar temizlenmene izin vermiyorlar. Kurulum borularına aşırı kireç biriktirmeyin, petek temizliği yapın ve önlemlerinizi alın.

Kombi Petek Temizleme – Petektemizligi.name

Petek Temizliği, işlemine dayanarak, yerden ısıtma temizleyicisini ısıtma borusundaki kireç, çamur, çamurlu molozlardan temizleriz. Bu sayede ısıtma sisteminiz ilk çalışma gücünüze ulaşır ve yakıttan faydalanmanızı sağlar. Bal peteği sistemini soğutmadan önce temizlemenizi öneririz. İşlenmemiş petek boruları ve pedleri, kimyasal çözelti ve petek temizleme makinesi yardımı ile evinize herhangi bir zarar vermeden temizler. Böylece, temizlenen ve korunan radyatörler ilk ısıtma gücüne sahip olacaklardır.